Kvilda a okolí

Kvilda

Kvilda se v poslední době stala díky své poloze, nadmořské výšce a vybudované infrastruktuře přirozeným turistickým centrem Šumavy. Počtem obyvatel nevelká vesnička s dlouhou historií stále ještě těží z kouzla nechtěného, kdy po dlouhá desetiletí bylo její okolí uzavřeným územím s neporušenou přírodou. Dřívější cesty pohraniční stráže dnes slouží turistice. Okolí Kvildy, Horské Kvildy, Borových Lad, Modravy a Bučiny je rájem pro turisty, cyklisty i běžkaře. Na své si přímo na kvildské sjezdovce přijdou i méně nároční sjezdaři.

Řeka Vydra

Nedaleko Kvildy naleznete jednu z nejfotogeničtějších a nejznámějších partií Šumavy. Řeka Vydra se mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou prodírá úzkým údolím a její řečiště je zaneseno obřími žulovými balvany. Více informací o výletu včetně fotogalerie získáte po kliknutí na obrázek.

Vchynicko-Tetovský kanál

Pro milovníky přírody i technických památekje určen výlet podél Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu. Jde o méně známého "bratříčka" Schwarzenberského kanálu. Výlet je pro pěší i cyklisty. Více informací o výletu včetně fotogalerie získáte po kliknutí na obrázek.

Tříjezerní slať

Velmi půvabné vrchovištní rašeliniště nedaleko Vchynicko-Tetovského kanálu. Za slunečných dní zde narazíte na množství vážek a šídel, v tůňkách objevíte znakoplavky, či v porostu i masožravou Rosnatku. Více informací o výletu včetně fotogalerie získáte po kliknutí na obrázek.

Pramen Vltavy

Nejdelší řekou ČR je Vltava. Vypravte se k jejímu prameni. Uvidíte pouze pramen symbolický, ale projdete se nádhernou přírodou, která se díky bývalému hraničnímu pásmu dochovala v téměř nedotčené podobě. Více informací o výletu včetně fotogalerie získáte po kliknutí na obrázek.

Jezerní slať

Další přístupné vrchovištní rašeliniště, které naleznete asi 2,5 km od Kvildy. Jde o jedno z nejchladnějších míst v ČR s průměrnou roční teplotou 1°C. Na okraji rašeliniště je i vyhlídková věž. Více informací o výletu včetně fotogalerie získáte po kliknutí na obrázek.

Chalupská slať

Přechodový typ rašeliniště, které je přístupné po povalovém chodníku. V rašeliništi uvidíte největší rašelinné jezírko v ČR s unikátní subarktickou faunou a flórou. Více informací o výletu včetně fotogalerie získáte po kliknutí na obrázek.

Rezervace pobytu

Nahrává se kalendář...
Powered by Booking Calendar